Chovatelka.cz

Pes, moře a vaše společná dovolená

karmik karmik
Pokud chcete trávit dovolenou se svým čtyřnohým přítelem, je třeba dodržet několik zásad. Pes nemusí jiné klimatické podmínky dobře snášet, také trpí dlouhým cestováním. Poradíme vám, jak přežít dovolenou s pejskem bez úhony.
Pes na dovolené – než vyrazíte telefonicky si ověřte možnost ubytování psa v hotelu nechte psa zapsat do voucheru berte v úvahu, že malého psa smíte mít na palubě letadla, ale větší psi budou muset cestovat v zavazadlovém prostoru psa řádně označte – musí mít tetování nebo čip pes musí být vybaven pasem a očkovacím průkazem vezměte sebou sáčky na psí extramenty ověřte si, zda v zemi, do které jedete, neplatí nějaké zvláštní veterinární nařízení před odjezdem nechejte psa ošetřit proti cizopasníkům ověřte si, zda na pláži, kam se chystáte, neplatí pro psy zákaz vstupu Cestování se psem
Nejlepším místem v autě je pro psa sedadlo vedle spolujezdce, neboť zde to nejméně skáče. Nejvhodnější denní čas na cestování se psem je brzké ráno nebo pozdní večer, kdy není takové horko. Nenechávejte pejska v blízkosti otevřeného okna, mohlo by mu způsobit zdravotní potíže. Je-li velké horko, polévejte mu hlavu, krk a tlapy studenou vodou.

Váš pes by měl mít i tzv. Europas - jste dostatečně informováni, co při cestování s pejskem potřebujete?

Během jízdy mu poskytněte dostatek vody k pití. Dělejte časté přestávky, aby se mohl vyvenčit a vykonat potřebu. Zbytečně jej nekrmte. Po celou dobu se psovi věnujte, aby měl pocit bezpečí. Nikdy psa nenechávejte v autě samotného!

Pes na dovolené – kdy ho nebrat Pokud se chystáte do země s tropickými teplotami, ponechejte raději pejska doma. Totéž udělejte, prodělal-li pes v nedávné době vážnou nemoc nebo pokud obzvlášť špatně snáší cestování autem. Pes a moře Psi se u moře většinou cítí velmi dobře. Je však třeba ho po koupání zbavit zbytků soli v srsti. Umožněte pejskovi, aby se kdokoliv mohl schovat do stínu a aby měl kdykoliv k dispozici pitnou vodu. Mějte jej pod kontrolou a hlídejte, aby neobtěžoval okolí. Pes u moře – co mu hrozí Psům hrozí úpal i úžeh, jehož následkem může být i smrt. Pokud zvíře začne lapat po dechu a slinit, polejte ho vodou a dejte mu napít. Přeneste jej na chladnější místo a změřte teplotu v konečníku. Pokud naměříte okolo čtyřiceti stupňů, volejte veterináře. Pes u moře – potřebné doklady Ve většině zemích po majitelích psů vyžadují doklad o očkování proti vzteklině a vysvědčení z veterinárního zařízení. Lékárnička pro psa kapky do očí, voda na výplach očí kapky do uší vatové tyčinky na čištění uší a tampóny elastické voděodolné obinadlo krém na tlapky léky proti průjmu, alergii a nachlazení zásyp na rány pinzeta na klíšťata desinfekční prostředky

Hodnocení: 3.7

Počet: 3

Nejlepší: 5 Nejhorší: 2

Podpořte projekt Cisterna pro hasiče Žulová nákupem v e-shopu s charitativním kalendářem a reklamními předměty.